Taču ir būtiski, kā mēs šos gredzenus nēsājam un ko mēs ar tā uzlikšanu pirkstā gribam pavēstīt apkārtējai pasaulei gan apzināti, gan dažreiz pat tīri neapzināti. Apskatīsim, uz kura pirksta tu nēsā gredzenu un kāda tam tiek piešķirta nozīme.
Visplašāk izplatīta gan sievietēm, gan vīriešiem ir gredzena nēsāšana uz zeltneša. Bez šaubām pati svarīgākā informācija, ko nododam ar to apkārtējiem – ģimenes stāvoklis. Gredzens uz zeltneša kā ģimenes stāvokļa rādītājs svarīgs bija arī senajiem ēģiptiešiem, jo viņi ticēja, ka no zeltneša sākas «mīlestības artērija», kura ved tieši uz sirdi. Turklāt nav svarīgi, vai gredzenu nēsā uz labās vai kreisās rokas zeltneša. Ēģiptieši nēsāja laulības gredzenus no dažādiem materiāliem – stikla, māla, dažādiem metāliem. Senās Romas laikā sākās tradīcija dāvināt gredzenus no dzelzs vai bronzas. Tie nozīmēja nesaraujamas ģimenes saites. Mums zināmais laulības gredzens no zelta parādījās tikai III – IV gadsimtā.
Kāzu dienā jaunlaulātie apmainās ar zelta gredzeniem, uzmaucot viens otram tos uz zeltnešiem. Interesanti, kā šī tradīcija radusies un izplatījusies visās kultūrās. Gredzenus mij ne tikai kristieši, bet arī jūdaisti un musulmaņi, tikai protestanti ir cieši pārliecināti, ka Dievam nepatīk zelta gredzenu nēsāšana. Tas liecina par to, ka šī tradīcija dzimusi ļoti sen, kad pašu reliģiju vēl nemaz nav bijis.
Interesants moments, ka punkti, kas atrodas uz zeltneša, ir atbildīgi par organisma endokrīnās sistēmas darbību, mugurkaula krustu zonu un pat par asinsvadu tonusu gurnu rajonā, t.i., par tiem orgāniem, kas nosaka mūsu seksuālo dzīvi.
Psihologi uzskata, ka laulības gredzens un tā nēsāšanas maniere tieši saistās ar to, kā veidojas laulības dzīve. Šaurs klasisks 2-4 mm plats gredzens liecina par apmierinātību ar partneri. Ja cilvēks nēsā šauru laulības gredzenu, viņam nav tieksmes meklēt seksuālus sakarus ārpusē, un viņa laulība var būt ilglaicīga. Taču jāsargās, lai nākotnē laulāto attiecībās neiezogas rutīna. Plats un biezs laulības gredzens (vairāk par 4 mm) liecina par pārliecības trūkumu attiecību stabilitātē. Nēsātāji it kā grib sevi pasargāt no iespējamās šķiršanās. Laulības gredzens ar dažādiem izskaistinājumiem - ar gavējumiem, rievām, vijumiem, briljantiem u.tml., stāsta par nēsātāja neapzinātu tieksmi pēc piesātinātākām, spilgtākām attiecībām, nekā viņam ir tagad. Iespējamas arī bažas par to, ka kaisles un mīlestības laulībā nepietiks ilgam laikam, un tuvā nākotnē laulība kļūs garlaicīga.
Ja gredzens tiek nēsāts uz rādītājpirksta, tad tas apliecina zināmu varu. Uz rādītājpirksta parasti nēsā zīmoggredzenus. Tā nēsātājam ir stipra griba, lepnums un tieksme pēc varas. Ja gredzenu nēsā uz labās rokas rādītājpirksta, tas norāda, ka nēsātājam ir izteikta spriestspēja, ja uz kreisās rokas rādītājpirksta, tas liecina, ka nēsātājam ir nosliece uz lieluma māniju un histēriju. Gredzenus uz rādītājpirksta ir nēsājuši daudzi valdnieki un karavadoņi – Cēzars, Ivans Bargais, kardināls Rišeljē u.c.
Nēsājot gredzenu uz vidējā pirksta, ar to jūs sakāt - «Es esmu skaists/a». Gredzens uz vidējā pirksta visvairāk izceļ gredzena skaistumu un arī to, cik ļoti tā nēsātājs mīl sevi. Gredzena nēsātājs noteikti nav agresīvs, bet pavisam mierīgi pasaulei rāda savu pašcieņu. Kad Merilina Monro dziedāja par briljantiem (Marilyn Monroe - Diamonds Are a Girl\'s Best Friend), viņas gredzens bija uz vidējā pirksta. Starp citu, briljanta izmēram šajā gadījumā arī ir nozīme - jo lielāks un pamanāmāks ir gredzens, jo spēcīgāk tā īpašnieks tiecas pārliecināt apkārtējos par savu neatvairāmību. Gredzena lielums norāda nēsātāja garīgo spēku – jo lielāks gredzens, jo stiprāks tā nēsātājs.
Gredzens uz īkšķa prasa būt uzmanīgiem, it īpaši, ja nēsātājs ir vīrietis. Pēc psihologu domām tie, kuri gredzenus nēsā uz īkšķa grib visiem spēkiem pašrealizēties un īpaši seksā. Uzskati šajā jomā nav mainījušies pēdējos pāris tūkstoš gados, jo senajiem grieķiem un romiešiem īkšķis bija falla simbols. Tāpēc uz īkšķa nēsāja dzelzs gredzenus, lai aizsargātu savu vīrišķību.
Gredzens uz mazā pirkstiņa paziņo – «man ir mākslinieciskas dotības». Gredzenus uz mazā pirkstiņa parasti nēsā mākslinieki, aktieri u.c. radošo profesiju pārstāvji. Marlēna Dītriha deva priekšroku gredzeniem uz mazā pirkstiņa. Pat, ja sastaptais cilvēks ar gredzenu uz mazā pirkstiņa nav mākslinieks, tad tomēr šīs cilvēks ir interesants, talantīgs, arī neordinārs, tāds, kas ir ārpus vispārpieņemtajiem rāmjiem.
Daži vērojumi, par gredzenu nēsāšanas tradīcijām un to formu:
* gredzeni ar ovāliem, izstieptiem akmeņiem piešķirt rokai smalkumu;
* platie gredzeni ar lieliem akmeņiem neder neliela auguma sievietēm un strupu pirkstu īpašniecēm;
* tievs gredzentiņš izdaiļos meitenes roku labāk, nekā masīvs gredzens;
* nēsāt dažus gredzenus uz viena pirksta tiek uzskatīts ar sliktu toni;
* lielus gredzenus ar dārgakmeņiem nav pieņemts nēsāt dienas laikā.
Ja runa par gredzenu materiālu, tad, protams, tie vislabāk ir cēlmetāli - zelts, sudrabs. Taču, kā apgalvo rotkaļi, bronzai un dzelzij piemīt spēcīga iedarbība uz organismu, dziednieciskas īpašības. Dzelzs trūkums organismā rada veselības problēmas, saskaroties ar ķermeni, tas spēcīgi ietekmē orgānus. Senos laikos nēsāja dzelzs amuletus, aproces, saktas, arī gredzenus, kuros bija ielikta konkrēta enerģētiska programma. Dzelzs gredzens uz mazā pirkstiņa uzlabo asinsriti, uz zeltneša – stimulē tievo zarnu, regulē ķermeņa temperatūru, vidējā pirkstā – ietekmē cilvēka asinsvadus, nervu sistēmu, rādītājpirkstā – ietekmē resno zarnu, īkšķī – ietekmē plaušas. Dzelzs gredzens spēj dziedināt arī no depresijas, tikai tad to nedrīkst nēsāt vidējā pirkstā. Dzelzi tīra sālī, bet var arī savādāk, piemēram, karsējot. Vislabāk tīrīt tad, kad mainās Mēness fāzes – pa ceturkšņiem. Cauri ugunij līdz baltkvēlei izgājusi dzelzs ir sterila un viegli uzņem sevī negatīvās enerģijas.
Jebkurā gadījumā, nēsājot un izvēloties gredzenus jāuzmanās, lai tie nebūtu par šauru, atbilstu valkātāja pirksta lielumam un netraumētu to. Ejot gulēt, gredzeni ir novelkami, izņemot laulības gredzenu, kas var palikt pirkstā kopš uzlikšanas brīža.