Sākums > Kāzu Raksti

Svarīga lieta kāzās – pirmā tosta glāzes un kāzu šampanietis

Kāzās viens no svarīgiem rituāliem ir šampanieša dzeršana. Tas notiek smalki, skaisti un ar īpašu nozīmi – nosvinēt jaunas ģimenes rašanos. Katrās kāzās pirmais tosts notiek citādi, bet glāzes, no kurām jaunais pāris dzer, ir ļoti svarīgs aksesuārs. Tām jābūt skaistām kā pašas svinības. Pirmā tosta glāzes mēdz būt sasietas kopā ar lentu, dekorētas ar dzīvajiem ziediem, kristāliņiem vai arī apgleznotas. Gaumes ir dažādas un katram ir iespējas izvēlēties sev tīkamāko risinājumu.

Māksliniece Ginta Barisa veido speciālus komplektus – apgleznotas kāzu glāzes un šampanieša pudeles. Tās rotā zīmējums, kas pieskaņots katrām konkrētajām kāzām un ,protams, jaunā pāra vārdi un datums. Apgleznotās glāzes jaunais pāris mēdz izmantot jau pirmajā tostā, kas notiek uzreiz pēc kāzu ceremonijas, bet dažkārt komplekti ar šampanieti tiek atvērti tikai vakarā, kad jaunais pāris paliek vieni guļamistabā. Šajā gadījumā tā ir dāvana no vedējiem vai vecākiem, kas arī pēc kāzām paliks par jauku piemiņu. Tomēr bieži vien kāzu komplektus iegādājas pats jaunais pāris, negaidot, kad kāds cits to uzdāvinās. Nereti pati līgava izvēlas sev tīkamāko dizainu un pieskaņo to pārējiem kāzu dekoriem un galda klājumam.

Gintas kāzu glāzes un pudeles tiek apgleznotas ar speciālām stikla krāsām un smalkām otiņām. Dažkārt klienti māksliniecei mēdz jautāt - tā ir apdruka vai roku darbs - jo krāsas ir glancētas un spožas, vairāk atgādina kādas spilgtas uzlīmes. Tomēr tas ir tikai un vienīgi roku darbs, kas tiek radīts mākslinieces autortehnikā. Pēc apgleznošanas glāzes tiek apdedzinātas, lai tās droši varētu lietot un mazgāt.

Populārākie dizaini šogad ir mazie ziediņi, kuri rotā melnbaltos kāzu siluetus visdažādākajās krāsās. Dažās kāzās tie ir rozā toņi, bet citās – zaļie un dzeltenie. Kā vienmēr klasisks rotājums ir baltie baloži. Lai piešķirtu jaunu akcentu, māksliniece piedāvā dekorēt glāzes ar piesienamām mežģīnēm. Tās rada vēl romantiskāku izskatu.

Katrās kāzās ir svarīgi, lai šampanieša glāzes ir skaistas un pieskaņotas jūsu svinībām. Tādēļ ir vērts piedomāt arī pie šī šķietamā sīkuma, kas tomēr radīs patīkamus mirkļus un atmiņas.

Gintas Barisas apgleznotās kāzu glāzes var iegādāties internetā – www.originali.lv

Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *

jutina
Aii, kad man bus kazas, es ar ko tādu gribu sev!

Madara
Cik maksā vienas pudeles apgleznošana? Paldies!