Sākums > Kāzu Raksti

Padomi kāzu plānošanā iedvesmojoties no krāsām

Parasti rodas jautājums ar ko sākt plānošanu, kad tikko uzzināts par gaidāmajām kāzām. Kāzas sastāv no daudziem maziem sīkumiem – galda klājuma, kāzu glāzēm, kleitas, puķēm, kurpēm, ielūgumiem - un vēl neskaitāmām lietām. Kā neapjukt?

Lai būtu vieglāk saprast kā to visu izvēlēties un galu galā kāzās viss būtu skaists un saskaņots ir jāizvēlas vienojošs elements, kas vīsies cauri visam. Pirmkārt, tai jābūt vienotai krāsai, kas radīs noskaņu tieši jūsu kāzās. Otrkārt, var izvēlēties vienojošu simboliku, kas var būt baloži, rozes, zaķīši vai kas cits, bet galvenais, lai šis elements ir visur – uz ielūgumiem, galda kartēm un ģimenes karoga. Vislabāk, ja vienota krāsa ir arī mičošanas aksesuāros un dekoros, kas rotās jūsu kāzas. Tas radīs skaistu kopainu un jums būs vieglāk izvēlēties kāzu atribūtiku. Kad jums būs jāizvēlas kāzu glāzes vai ielūgumu noformējums, jūs jau zināsiet sev vēlamo krāsu un stilu, un plānošana ies daudz raitāk. Var smelties iedvesmu, piemēram, no amerikāņiem, kuriem ir ļoti populāri kāzās visu rūpīgi saskaņot. Meklējot google meklētājā konkrētas krāsas kāzu bildes jūs atradīsit daudz dažādu iedvesmu kolāžas, kuras ir radītas, lai jaunais pāris atrastu sev piemērotāko krāsu salikumu. Tāpat iedvesmas bildes var meklēt glancētos žurnālos, palīdzot saprast, kurš krāsu salikums abiem ir vistīkamākais.

Kāzās bieži vien dominē ne tikai koši baltā krāsa, akcentos var pieskaņot zaļo, zilo, sarkano vai maigi rozā. Pati baltā krāsa mēdz būt gan koši balta, gan ziloņkaula balta, gan bēšīga. Svarīgi ir ievērot, lai visas kāzu lietas vienotu tieši jūsu izvēlētie toņi.

Iedvesmas kolāžas, kādās krāsās un noskaņās varētu būt jūsu kāzas, (kāzu glāzes no www.originali.lv):

Koši balts – Elegance un svinīgums – Visi kāzu aksesuāri tiek izvēlēti koši baltā tonī. Kleita noteikti balta, matus rotā balts plīvurs un rokās balts, neliels kāzu pušķis. Galda klājumā arī dominē baltais, tikai nelielos akcentos sudrabotas vai zeltītas detaļas. Šī ir klasiska izvēle, kurā nav iespējams kļūdīties. Biežāk izmantotā simbolika –balti baloži.

Ziloņkaula balts – Greznība un svētki - Kāzu kleita un rotas tiek izvēlētas silti zeltītā tonī. Piestāv diadēma. Pušķis var būt rotāts ar zeltu, tāpat galda klājumā var būt bagātīgi rotājumi ar zeltītu nokrāsu. Līgavaiņa uzvalks var būt ne tikai melns, bet arī gaišs. Simbolikā var izvēlēties zelta taureņus, ziedus vai eņģeļus.

Maigi rozā – Sapņi un romantika – Kāzu kleita balta, rotāta ar rozā rozēm vai izšuvumiem. Mati lokaini. Pušķis no sīkām, rozā rozītēm. Galda klājumu rotā veclaicīgas salvetes un galda piederumi. Ielūgumi kā no vecmāmiņas pūralādes. Simbolikā var būt jebkas romantisks – rozes, tauriņi, mežģīnes.

Zils – Jūras svaigums un dabiskums – Piestāv kāzām, kas notiek ūdens tuvumā. Pie kleitas var būt ne tikai augstpapēžu kurpes, iespējams basas kājas. Visos aksesuāros izmantots svaigi zilais tonis – galda piederumos, ziedos, aksesuāros un rotājumos. Tāpat no jūras izskaloti koki. Valda brīvība. Vislabākā simbolika – gliemežvāki, jūra, zivis...

Gaiši zaļais – Pavasaris un svaigums – kāzu kleita balta, bet pušķī izmantotas daudz zaļas lapiņas. Kāzu glāzes, galda klājums zaļos toņos – dekoros āboli, zaļas lapas, kivi un viss pavasarīgais. Simboliku var izmantot visdažādāko, jo zaļo toni var pieskaņot praktiski jebkam. Atcerieties par sīkumiem – zaļas lentītes, lapiņas visos aksesuāros.Šie, protams, nav visi krāsu varianti, bet ieskats plašajās iespējās, ko piedāvā krāsas. Izvēloties krāsu jūs izdarīsiet lielu soli uz priekšu kāzu plānošanā. Tā dos jums skaidras vadlīnijas, pēc kurām izvēlēties visu kāzām nepieciešamo.


Teksts un attēli:

Māksliniece Ginta Barisa, [email protected]

Attēlos izmantotas www.originali.lv apgleznotās kāzu glāzes.
Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *

Inita
Mmm, cik smuki krāsu salikumi...