Sākums > Kāzu Raksti

Nosvini kāzas ar lauku eleganci!Tavā dzīvē pienācis brīdis LIELAJAM notikumam – Tu precies! Kas gan var būt skaistāks par apziņu, ka Tavs mīļotais cilvēks lūdzis Tavu roku un vēlas visai pasaulei paziņot, ka Tu esi viņa mīļotā sieviete, viņa otrā pusīte! Kad pierimis pirmais patīkamais satraukums ap saderināšanos, parādās jautājums – kur svinēt kāzas un galu galā – kā padarīt šo dienu par neaizmirstamu un īpašu?

Līgavas, kas nu jau laimīgi precējušās, atzīst – kāzu organizēšana ir visilgāk un grūtāk plānotais pasākums. Taču pieredze rāda – viss vienkāršais ir ģeniāls. Kāzas pirmkārt jau ir notikums jaunlaulātajiem un viesiem jāsvin šis priecīgais mirklis un jānovēl jaunajam pārim laime un mīlestība. Tomēr nenoliedzami – ir formulas, kas jau gadiem strādā kā pamats lieliskām kāzu svinībām. Lauku mājas „Lantus” saimniece Gita Piziča saka: ‘Kāzas nelielā lokā ir vissirsnīgākās.

Galvenais – jaunajam pārim jāatceras par sevi šajā piesātinātajā un satraukuma pilnajā dienā un jānodrošina iespēja baudīt romantiskus mirkļus kopā!’ Tādēļ plānojiet svinību vietu savlaicīgi un izdomājiet jau iepriekš – kas jūs darīs priecīgus jūsu kāzu dienā. ‘Par pārējo parūpēsimies mēs!’ piebilst Gita.

Lauku māja „Lantus” atrodas Vidzemē, pāris kilometru no Valmieras. Un ne velti tā ir lauku māja, jo tās atjaunošanā saglabāts autentisks lauku romantisms apvienojumā ar moderniem elementiem, svinības padarot ērtas un patīkamas, ar lauku eleganci. „Lantus” lauku māja uzņēmusi vairākus kāziniekus, parūpējoties par visu – sākot no ideālās programmas ieteikumiem ceļā uz svinību vietu, ar kāzu telpu dekorēšanu un beidzot ar viesu paēdināšanu un izguldināšanu īstos lauku pēļos.

Netālu no „Lantus” ir gleznā Dikļu pils, kur var organizēt mazus uzdevumus jaunajam pārim un sniegt atpūtu viesiem. Turpat sastopams arī Daviņu Lielais akmens. Leģenda vēsta, ka 1.gadu tūkstoša otrajā pusē pirms Kristus pie šādiem akmeņiem notika auglības kulta rituāli. Pie netālu esošās Salacas upes Skaņā kalna klintīm var veidot romantiskus kāzu foto uzņēmumus. Savukārt īsi pirms izbraukšanas uz Kocēnu ceļa, virzienā uz svinību vietu, jauno pāri var izvizināt ar ziediem pušķotā zirgu pajūgā. Sevišķi romantisks izbrauciens ir ziemā, siltinātās kamanās pa balto ziemas ceļu. Kā alternatīvu izjādei jauno pāri var izvizināt ar ziediem un lāpām greznotā laivā pa Burtnieku ezeru.

Vasarā svinības notiek vasaras viesību mājā, kas agrāk bijis siena šķūnis. Siena šķūnis jau no senatnes uzskatīts par latviešu kāzu svinību vietu, jo kādreiz uz kāzām brauca kopā visi radi, draugi, kaimiņi, un mājas siena šķūnis bija vienīgā vieta, kur tos visus satilpināt. Siena sķūnis nepelnīti ir zaudējis savu piekrišanu, jo tajā kāzas iegūst īsti latvisku noskaņu. Daudziem šī ēka asociējas ar noplukušām, pelēkām sienām un neestētisku apkārtējo vidi, taču ir lauku māja, kas pilnībā maina šo iesūnējušo stereotipu. Lauku māja „Lantus” savā milzīgajā siena šķūnī ir gatavi uzņemt līdz 100 kāzinieku, un klasiski latviski vizuālais noformējums pilnībā maina domas par šķūni kā tādu. Šādā vietā var svinēt gan tradicionāli latviskas, gan modernas kāzas.

Karstajās jūlija naktīs atveram durvis uz terasi, kurā parasti spēlē muzikantu grupa. Papildus dejām un rotaļām iekurinam lauku pirtiņu ar baseinu, burbuļvannu un atpūtas krēsliem. Savukārt karstajā baļļā zem klajas debess var vērot zvaigznes un baudīt pievakares dzestro gaisu’ stāsta „Lantus” saimniece.

Vasaras viesību mājas otrajā stāvā iespējams izbaudīt lauku romantiku, guļot uz siena matračiem, bet pārējie viesi var nakšņot pirts mājā. Toties jauno pāri aicina guldīt saimnieku mājas Saimnieka istabā, toties vedēji var nakšņot Rožistabā, turpat nodrošinot vietas arī bērniem, jo telpa aprīkota ar nelielām papildgultām.Bieži jaunais pāris satraucas par kāzu otrās dienas programmu, kad viesi vēl nedodas mājup. Gita norāda, ka vasarā „Lantus” piedāvā plašas aktivitāšu iespējas. Plašajā teritorijā var spēlēt spēles ar sportiskiem elementiem, savukārt kaislīgie makšķernieki var doties pēc foreļu loma. Jaunais pāris tikmēr var nesteidzīgi izstaigāt mežmalas taku un sastapt kādu meža zvēriņu vai vienkārši vērot lauku ainavu. Toties ziemā var sarīkot kārtīgu slēpojumu pa plašo „Lantus’’ teritoriju, tikmēr bērni var slidināties uz piemājas dīķa.

“Mēs esam atvērti jebkādām idejām un jautājumiem” piebilst „Lantus” saimniece. “Ikviens no mums lolo savu vīziju par ideālajām kāzām. Ļaujiet mums parūpēties par jūsu svētkiem!” Kāzas var svinēt jebkurā gadalaikā un lauku māja „Lantus” gatavi piedāvāt risinājumu, lai jūsu diena izdotos īpaša un neaizmirstama. Vairāk par „Lantus”: www.laukumaja.lv Par svinību rezervēšanu sazinieties ar lauku mājas „Lantus” saimnieci Gitu Piziču: tel.: 26519319, e-pasts: [email protected]
Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *