Sākums > Kāzu Raksti

Līgavas pušķis mūsdienās

Kāzas cilvēka dzīvē ir īpašs notikums un ziedi ir šīs dienas neatsverama sastāvdaļa. Viennozīmīgi, starp visiem ziediem galveno lomu spēlē līgavas pušķis.
Lai gan kāzu ceremonijās ziedi izmantoti jau sen, tomēr līgavas pušķa vēsture nav tik sena – tas radies tikai 19. gadsimtā. Sākotnēji tika izmantoti sīki ziediņi un citi dabas materiāli, piemēram, sūnas, taču vēlākajos gados jau tiek izmatoti pārsvarā lieli ziedi – kallas, lilijas, peonijas. Piecdesmitajos un sešdesmitajos gados dominē neļķes, tad arī plašāk sāk izmantot asperāgu.
Līgavas pušķus iedala pēc to izgatavošanas tehnikas un stila. Tie var būt gatavoti veģetatīvajā, lineāri formālajā, paralēlajā stilā, taču bieži tie tiek veidoti dekoratīvajā stilā, atšķiroties no citiem ar materiālu bagātību un konkrētām formām. Šodien vispopulārākie ir apaļie un puslodes veida pušķi, lai gan pēdēja laika modes tendences rāda, ka katra līgava piedomā, lai atšķirtos, un bieži izvēlas pavisam netradicionālus ziedu kārtojumus – līgavas pušķa vietā izvēlas ziedu bumbu, vēdekli, aproci vai pat ziedu somiņu.
Pušķa lielumu un formu izvēloties, jāņem vērā, līgavas augums, kleitas stils, piegriezums un garums, lai kopskats būtu vizuāli pievilcīgs un saskanīgs.
Pēc formas dekoratīvos pušķus iedala – apaļš, lāse, ūdenskritums, kaskāde, atvērta lāse, Glamēlija. Īpaša pušķa forma ir scepteris – pušķis tiek stiprināts uz gara dekoratīva kāta.
Par ziedu izvēli runājot, slavas virsotnē joprojām ir roze, taču modē nākušas arī orhidejas un kallas, kas šodien pieejamas visdažādākajās nokrāsās.
Tehniski līgavu pušķi tiek teipēti vai veidoti oāzē (t.s. mikrofonā) – mitrajā materiālā ziedi jutīsies tikpat labi kā vāzē, jo visu laiku būs ūdenī, taču jārēķinās, ka šāds pušķis būs smagāks kā parasti. Teipēts pušķis būs tik smags, cik smagi būs ziedi, jo atšķirībā no iepriekšējās tehnikas katrs zieda kātiņš būs apstrādāts ar speciālu teipa lenti, kas neļaus zaudēt mitrumu visas dienas garumā. Tieši šī iemesla dēļ arī ieteicams pušķi pasūtīt pie floristes, jo mājās gatavojot, neapstrādātie ziedi drīz vien var zaudēt svaigumu un pušķis - gluži vienkārši izjukt. Piebildīšu, ka pušķī liekamie ziedi vienmēr ir iepriekš atdzirdīti.

Tu atradīsi plašu floristikas pakalpojumu sniedzēju klāstu sadaļā:
- Anita Terēze Lukšo -
Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *