Sākums > Kāzu Raksti

Līgavas kāju lenta

Nereti aizejot uz kādām kāzām var ieraudzīt klasisko tradīciju ar kāju lentu. Tā parasti notiek vēlā vakarā, līgava tiek nosēdināta uz krēsla un vīrietim pieslienoties vīrietis tiek paskubināts novilkt līgavai kāju lentu. Līgava, protams, apmulsusi, nedaudz paceļot savu kuplo kāzu kleitu palīdz vīram, lai tas neievelkas ļoti ilgi. Kad kāju lenta tiek veiksmīgi novilkta, līgava met savu līgavas pušķi, kas parasti ir otrs rezerves pušķis, tai pat laikā vīrs met uz vīru pusi kāju lentu. Gan puišu bariņā, gan sieviešu bariņā piedalās tikai neprecētie. Abi kas laimīgi noķēruši, ir jānodejo kopīga deja, jo pēc tradīcijas viesiem, kas noķēruši šīs lietas drīzumā gaidāmas precības.

Tradīcija ar kāju lentu/mežģīni varbūt ir pavisam jauna tradīcija Latvijā, bet par to ir aizvien lielāka interese.
Un kāpēc līgavai tās ir divas?
Divas kāju lentas ir paredzētas, lai viena paliktu kāzu nakts romantikai, gan arī atrakcijai, kad līgavainis no labās kājas ar zobiem to līgavai novelk. Parasti tas izraisa patīkamas emocijas, jautrību, tāpēc nav jau tik slikti šo tradīciju turpināt.

Kāju lentas ir ar zilu lentīti, vai ar zilu apdari, zilu kristāliņu. Kāpēc tā?
Tava mīļāka krāsa varbūt nav zila, tai ir simboliska nozīme, ka tas saistās ar senu tradīciju kas nāk no Amerikas.
Zila kāju lenta simbolizē veiksmi tālākajā laulības dzīvē.

Kāju lenta tiek nēsāta uz labās kājas virs celīša. Tas ir ļoti sievišķīgs, pievilcīgs sieviešu aksesuārs. Kāju lentas izmanto ne tikai kāzās bet arī pavisam intīmos pāra vakaros, tad tās visbiezāk tiek izvēlētas eleganti melnos, gan koši sārtos un koši rozā toņos.

Tu atradīsi plašu kāzu aksesuāru klāstu sadaļā:
Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *