Sākums > Kāzu Raksti

Kristīnes kāzu scenārijs

Skaists 21 jūlija rīts. Nakts murgaini izturēta, jo domas maisījās pa galvu cauru nakti. Rīts sākas ar kūpošu kafiju un frizieres gaidībām.Pl.7 no rīta, ierodas friziere. Mati mani ir pusgari, taču savaldīt tos, kā vēlos nav vienkārši. Pl.10 esmu gatava. Domas atkal neliek mieru, vai patikšu Ingum?! Pl.11, pie mājas piebrauc vedēji un Ingus. Pārrunājam par ziediem un citām sadzīviskām lietām. Pl.12,dodamies uz Vecrīgu, laulāsimies baznīcā. 12.30 kāpjam ārā no mašīnas, kur tajā pašā brīdī ir sastājušies pulka ārzemnieki, kuri ar aplausiem sagaida manu izkāpšanu!

Pl.14 ejam lauka no baznīcas, laimīgi salaulāti. Viesi steidz mūs sveikt ar ziediem garā jo garā rindā, ziedu čupas atdodam vedējiem. Vel mums nolīgts ir profesionāls fotogrāfs, kurš mūs ātri izriktē pie baznīcas mūra, lai iemūžinātu mūs visus skaistās bildēs!

Pl.14.45 dodamies laukā no Vecrīgas uz Balto kāpu, tā ir mūsu vismīļākā mīļvieta, tāpēc grēks neiegriezties! Tur paredzēta fotosesija, kurā būsim kopā tikai ar tuvākajiem draugiem, vedējiem un vecākiem. Pa ceļam piestājam pie tiltiem. Pirmais sanāca Līčos, tur izlasījām akmentiņus ar īpašībām, kuras vēlējāmies sev paturēt, pārējos akmentiņus iemetām upē.

Iedzērām glāzi šampanieša un uzkodām līdzpaņemtos pīrādziņus. Nākamajā tiltā, kas turpat Līčos pieslēdzām atslēgu, un tās atslēgu arī upē iekšā! Nākamais tilts bija kaut kur pie Carnikavas pagrieziena, tur palaidām peldošas svecītes savi spožajai nākotnei! Un tad jau tālākais ceļš uz Kāpu. Iedzeram otro šampaniešu glāzi, ēdam ķiršus un laiskojamies fotoobjektīva priekšā baudot viens otra uzmanību!

Pl.17, dodamies uz svinību vietu " Maža kaķis" Siguldā. Pie viena aizbraucam uz Siguldas slaveno tiltiņu, kur Ingus mani nes pāri tiltam.

Pl.17.30 esam pie " Meža kaķa", tur viesi sagatavojuši mums trīs vārtus, pirmie bērnības vārti, kuros spēlējamies ar Lego, otrajos vārtos plēšam krūzes ar mūsu vārdiem, lai visi nedarbi paliek pagātnē, bet trešajos no keramikas veidojam podiņu ar vāciņu, es taisu vāciņu, bet Ingus podiņu. Pēc vārtiem mums ir uzklāts balts dvielis, zem kura atrodas šķīvis. Ingus mani paceļ uz rokām un stipri sit ar kāju, šķīvis saplīsa daudzās lauskās, mums būs liela ģimene

Pl.18 dodamies pie galda, viesi jau ieņēmuši savas vietas. Fonā skan dzīvā mūzika un mūs sagaida vakara vadītāja, kura uzņemas arī teikt pirmo tostu! Tālāk sveču aizdegšana, vispirms sveces aizdedzina mūsu abi vecāki, tad vedēji un beigās mēs paši. Kāzu vadītāja ļauj mums paēst un tad aicina uz spēlēm. Jautrība sit augstu toni, es esmu priecīga, ka viesiem ir jautri un kāzas izskatās izdevušās!

Pl.20 vedējmāte mūs aicina uzspēlēt spēli" Pajūgs", kur mēs ar Ingusu esam karaļa un karalienes lomā, bet pārējie kurš kurais. Izsmējušies esam līdz asarām. Tad atkal seko kāzu vadītājas aktivitātes un mēs tikmēr skatāmies vedēju gatavoto bilžu grāmatu par mums, kurās redzamas bildes no iepazīšanās dienas līdz šodienai.

Pl.21 ir sākušās dejas, arī mēs nodejojam pirmo valsi, un vēlāk ļaujamies piedalīties spēlēs ar viesiem.

Pl.22 ir uzsilusi pasūtītā pirts telpa un džakuzī zem klajas debess. Daļa viesu jau izklaidējas baudot pirts labumus. Daļa aktīvi piedalās kāzu vadītājas rīkotajos konkursos. Laiks skrien nemanot, mazliet jūtos piekususi, taču prieks citu acīs mani iedvesmo.

Pl. 23.45 dodamies laukā, jo vedēji ir salikuši svecītes lielā sirds veidā, pa vidu salikti krēsli mums. Viesi stāv ar svecītēm aplī un sajūtas ir zosādu uzdzenošas.

Pl.24.00 Mičošana. Mūs apdzied ar dziesmu" Līgodama upe nesa." Vedēji sagatavojuši mums aubīti un hūti ar cigāru. Pēc tam metu iepriekš sagatavotu ziedu pušķi, jo īsto negribēju mest, tas vel tagad ir izkaltis mājās. Metu neprecētajām meitenēm, bet savu kājas rotu-zeķgumiju, metu neprecētajiem puišiem.

Pl.00.30 dodamies dalīt kūku un dzert šampanieti un kafiju.

Kāzu vadītāja aicina imitēt mūsu gulētiešanu. Skan dziesmiņa par " Miega vilcieniņu" Mēs ietērpj lielā maisā ar sirsniņu motīvu, uzliek mums vienu cepuri un vadot mūs pa priekšu aicina viesus sastāties čukčukbānīša dejā.

Tā mūs aizved līdz numuriņam. Beidzot esam vieni. Taču ilgi neuzkavējamies, jo nolemjam pārģērbties un doties atpakaļ lustēties ar viesiem.

Pl.02.00 muzikanti dodas prom, un mēs pārslēdzamies uz audio sistēmu turpat pieejamajā mūzikas aparātā. Mūsu uzkodas tiek pārnestas uz pirts daļas telpām, kur brīvi baudām trīs pirtiņas un divus baseinus. Vecāka gājuma cilvēki jau ir devušies gulēt, taču miegs reiz pieveic visus!

Pl.10 mūs pamodina ar " Kur tu teci gailīti" un uzaicinājumu brokastīs. Pārrunājam vakardienas iespaidus, apskatījāmies vakardienas izveidotu podiņu. Lēni baudījām sievas un vīra kārtas esamību. Vel blakus viesu mājai atrodas "Meža kaķa" aktīvās trases, kuras izdomā izstaigāt viesu bērni.

Pl.11 sākam kārtoties mājupceļam, jeb jau jaunām domām par kāzu ceļojumu uz Itāliju, kurš paredzēts jau pēc dienas!

Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *