Sākums > Kāzu Raksti

Kāzu rotas jeb līgavas rotas

Kādas kāzu rotas lietas izvēlēties? - ir viens no svarīgajiem jautājumiem, ar ko saskaras katra līgava, gatavojoties kāzu dienai.

Mēs zinām, ka rotaslietām nav praktiska pielietojuma, bet sievietes vienmēr mīlēs rotaslietas, jo tās daiļo katru sievieti. Kura sieviete gan nevēlas izskatīties skaita, pievilcīga un iekārojama?

Rotas izmanto tērpu, matu un ķermeņa daļu rotāšanai. Ar rotaslietām cilvēka ārējo izskatu iespējams padarīt individuālāku. Rotaslietas tiek pieskaņotas apģērba stilam un kvalitātei.

Līgavām der atcerēties, ka rotaslietas ir jāizvēlas ļoti uzmanīgi un pārdomāti. Ja izvēlas kleitu ar izšūtām pērlēm vai akmentiņiem, nevajadzētu pārspīlēt ar pārējām rotām! Kas par daudz tas par skādi!

Un tomēr gribētos piebilst, ka senie latvieši rotām īpašu uzmanību nepievērsa, jo visu līgavas greznumu izteica novada tautas tērps, kuram klāt vienmēr lika latviešu tradicionālo rotu- saktu!
Bet atgriežoties pie mūsdienām, šī rotu izmantošana ir arīdzan aktuāls jautājums, kā izvēlēties un ko izvēlēties.

Upes pērles.

Palīdz sekot Dieva baušļiem, reliģijas ideāliem un Dievišķajai mīlestībai. Fanātiski noskaņotiem cilvēkiem palīdz dažādos veidos pielietot savus spēkus un iespējas, objektivizēt pasauli un situācijas, atteikties no fanātisma. Nedrīkst valkāt nedisciplinēti, izklaidīgi cilvēki, jo pērles šis īpašības viņos pastiprina.

"Swarovski" kristāli jeb viltotie briljanti.

Interesanti, ka 18. gadsimtā slavenais juvelieris Žoržs Frederiks Strass, kurš viltoja dārgakmeņus, tika saukts par krāpnieku. Taču 20. gadsimtā Svarovska bižutēriju uzskatīja par mākslu. Viņš pats nenoliedza, ka rada dārgakmeņu imitācijas, ka viņa kristāli līdzinās briljantiem, bet tādi nav. Galu galā – viņš nemānījās un nemeloja! Svarovskis arī mainīja filozofiju, attieksmi pret dārgakmeņiem – ja jau viņa kristāli izskatījās kā briljanti un pat vēl labāk, spožāk, skaistāk, caurspīdīgāk, tad kālab lai tie nepildītu tādas pašas funkcijas? Citiem vārdiem sakot, Svarovskis ļāva piepildīties to cilvēku ilūzijām, kuri gribēja, bet nevarēja piederēt izredzēto un bagāto sabiedrībai. Sakāmvārds "Ne viss ir zelts, kas spīd" tika apstrīdēts, jo tieši "Swarovski" kristālu spožums bija svarīgāks par visu citu. Viņš pierādīja, ka lēts materiāls nebūt nenozīmē lētu un krimināli sodāmu atdarinājumu.

Zināms arī, ka "Swarovski" kristāli satur apmēram 32% dažādu piemaisījumu, kas veicina gaismas staru laušanu. "Swarovski" savus darinājumus mēdz pārklāt ar īpašu ķīmisku maisījumu, kas ļauj kristālam mirdzēt varavīksnes krāsās. Vienalga – tas ir kas īpašs!
Saskaņojot kleitas izšuvumus ar rotām, noteikti jāietur viens stils. Ja līgavas kleitā ir iešūtas pērles, tad droši var izvēlēties kādu kaklarotu kas papildinās šo pērļu skaistumu, ta pat arī auskari ar pērli liecinās par pārdomātu izvēli! Ja šīs pērles ir ļoti daudz jau iestrādātas kleitā, tad gan pietiktu ar ļoti minimāli neuzkrītošu ķēdīti, kurā maksimāli varētu būt viena pērle. Arī matos var iestiprināt kādu kāzu rotu, kurai galvenais motīvs ir pērle.
Seni ļaudis runāja, ka pērlēm rotājoties, piesauksiet asaru….es būšu optimiste un papildināšu, ka laimes asaru.

Šo pašu principu vajadzētu ieturēt arī runājot par kristālu izmantošanu, tos izmntot tik daudz, lai pārējiem nebūtu jāapžilbst no bezgaumības.

Rotu izvēle ir atbildīgs lēmums jauna pāra kopdzīvē. Cik kvalitatīvu jūs izvēlēsieties rotaslietu, tik ilgi tā jums kalpos par Jūsu kāzu dienas atmiņām. Un tā atkāpjoties jūs varētu tās nodot paaudžu paaudzēm, ar kurām jau rotāsies jūsu bērnu bērnu bērni.
- Jolanta Selezņeva www.preceties.lv -
Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *