Sākums > Kāzu Raksti

Kāzu kleitas šūšana

Jebkuras kāzas sākas ar kleitu, - vienalga, vai tās būs lielas vai mazas. Jo lielākas kāzas, jo grandiozāka kleita jāšuj!

Kad ir izšķirstītas n-tās interneta mājas lapas, laiks doties uz veikalu un uzmērīt tās dzīvē. Mēs esam ļoti dažādas un ne vienmēr spējam sevi objektīvi novērtēt no malas, tāpēc dodaties uz veikalu kopā ar uzticamu personu, - mammu vai draudzeni. Tā Jūs nonāksiet pie secinājuma par pareizo modeli, - kleitu, kas izcels auguma efektus un noslēps defektus, kā arī vislabāk atbildīs svinību apmēriem.

Ne vienmēr var paļauties uz pārdevējas ieteikumiem, taču pielaikot gan vajadzētu dažādus modeļus, pat tādus, kuriem pati nepievēršat uzmanību, kad tās atrodas uz pakaramā. Var izrādīties, ka kāds no tiem neiedomājami labi izceļ Jūsu augumu.

Veikalā var noskatīties arī dažādas detaļas, ko vēlāk izmantot šūšanā, - kādus īpašus savilkumus, izšuvumus, aplikācijas, rozes, lentes, u.c. dekorācijas, kā arī pielaikot dažāda garuma plīvurus, cimdus, somiņas, kurpes, apakšsvārkus un apmetņus. No vairākām kleitām var pasmelties idejas vienai, - sev visatbilstošākajai!

Tas viss noder, lai labāk varētu saprast, kādu Jūs sevi gribas redzēt savā lielajā dienā! Runājot par apakšsvārkiem, - tos var nopirkt gatavus, ar vairākiem riņķiem un tie ir velkami atsevišķi, zem kleitas.

Tie ir paredzēti princešu tipa kleitām, vienmērīga kupluma nodrošināšanai kleitas apakšdaļā, taču, gan sēžoties, gan kāpjot mašīnā, tas deformē kleitu un rada nelielas neērtības, bet, šujot, kuplumu, var panākt savādāk un tādejādi izvairīties no neērtībām, ko rada vairāki cieti riņķi kleitas apakšdaļā. Pēdējā laikā tos izmanto arvien retāk, jo modē vēl arvien ir grieķu tipa kleitas, kas nav savienojamas ar stingru apakšsvārku un arī dažādas drapētas kleitas, kas savienotas ar citas krāsas audumu, - jostiņa, zieds matos, izšuvums, aplikācijas, u.c. motīvi, kādā no gaišajiem toņiem.

Savu aktualitāti ir saglabājusi ceriņu lillā tonis un persiku vai "vecrozā" krāsas ziedi līgavas tērpā, bet var izmantot arī gaiši zaļo, zilo, rozā un sarkano.

Šiem toņiem noteikti būtu jāsasaucas ar līgavaiņa tērpu vai arī jāpapildina krāsu palete ar pārējiem svētku dekoriem: pušķis, ziedi uz mašīnas, galdiem un telpu dekorācijās. Līgavaiņiem vēl joprojām ir aktuāla kravate (savilkta dekoratīva kaklasaite uz striķīša) ar vesti un žaketē pieskaņots kabatas lakatiņš, ko var šūt no līgavas kleitas auduma. Šie toņi var sasaukties arī ar vedēju tērpiem un pārējiem kāzu viesiem.

Kad ir radusies skaidrība par vēlamo modeli un kādām tīkamām detaļām, - to vajadzētu apspriest ar šuvēju un kopā doties uz audumu veikalu. Rīgas veikalos audumu kāzu kleitām var nopirkt visu gadu un īpašu brīdi gaidīt nav nepieciešams. Viss atkarīgs no modeļa. Var izrādīties arī tā, ka vēlamā auduma veikalos nav, taču ir savādāki un attiecīgi kombinējot, var panākt vēlamo rezultātu.

Ir jārēķinās ar vidēji 5 laikošanas reizēm, optimāls šūšanas laiks ir 2...3mēn. Laicīgi nevajadzētu šūt kleitu, ja gatavojaties atbrīvoties no kāda liekā kg, - tas var prasīt vairākas liekas laikošanas tieši pirms pašām kāzām.

Domājot par aksesuāriem, - plīvuru šuj pašu pēdējo, jo ideālais garums un kuplums ir redzams tad, kad kleita gandrīz gatava. Arī atkarībā no frizūras. Gari plīvuri aizsedz vidukļa izliekumu un dekorācijas kleitas mugurdaļā, tāpēc tas jāskatās beigās, lai kopējas siluets būtu harmonisks un pietiekami izteiksmīgs.

Ņemot vērā Latvijas laika apstākļus, laicīgi padomājiet par bolero jaciņu vai kādu apmetni, - tas var noderēt, ka arī ļoti labi papildināt. Jūsu tērpu, - mežģīņu jaciņa vai apmetnis ar volāniņiem un pērlītēm izskatās īpaši grezni. Uz laikošanām vēlams ierasties ar pareizo apakšveļu un kurpēm, taču var ņemt līdzi arī kurpes ar vēlamo papēža augstumu.

Esiet skaistas un uzšujiet savu sapņu kleitu!

Ar cieņu,
Iveta Munce
www.muncesmodes.lv

Tu atradīsi plašu kāzu kleitu klāstu sadaļā:


Tu atradīsi plašu kāzu apģērbu klāstu sadaļā:
Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *