Sākums > Kāzu Raksti

Kāzu frizūras

Kāzu diena ir īpašs pasākums, kad katrai līgaviņai ir svarīgi izskatīties un justies visskaistākajai. Protams, šo skaistumu veido kopējais tēls - kleita, frizūra, make-up, aksesuāri utt. Ir svarīgi, lai viss ir maksimāli saskaņots un veidojas līgavai tīkams stils, kas izceļ viņas pašas skaistumu. Būtiski, lai līgava savā dienā jūtas brīvi, tāpēc ieteicams kāzu dienā radikāli nemainīt savu stilu un veidot iepriekš izmēģinātu frizūru.

Pirmais, ko līgaviņas parasti meklē pēc bildinājuma ir kāzu kleita. Kad tā atrasta vai iztēlota, laiks sākt domāt par vēlamo frizūras modeli. Šeit gan jāmin, ka ne vienmēr internetā vai žurnālā atrastajā skaistajā bildē redzamais matu sakārtojums piestāvēs konkrētai līgavai. Katra no mums, sievietēm, ir īpaša ar savu matu garumu un struktūru, ar matu biezumu, ar matu augšanas līniju, ar sejas vaibstiem. Mēģināt noteikti var un pat vajag, lai saprastu, kas piestāv vislabāk.

Ja ir šaubas par matu sakārtojuma izvēli, ir vērts izmēģināt kāzu matu sakārtojumu, jo meistara redzējums un ieteikumi būs itin svarīgi. Ir būtiski detalizēti izstāstīt matu meistaram par izvēlēto kleitu, vēlamiem aksesuāriem, par rotām un par līgavas pušķi.

Kāzu frizūras izvēlē ir nozīme līgavas garuma un auguma proporcijām. Līgaviņai svarīgi ir redzēt, vai iecerētais matu sakārtojums viņai tiešām patīk un kā viņa ar to jūtas. Bieži vien vēlamās frizūras mēģinājumā tiek uz īsu brīdi kaut kas improvizēts, un rezultātā tiek panākts vēlamais rezultāts.

Kāzu frizūras uzdevums ir izcelt līgavas seju, atvērt to, padarīt seju gaišāku, radīt nevainības tēlu. Veidojot mēģinājuma frizūru, kāzu frizūru meistare parādīs, kā ar matu sakārtojumu var panākt dažādu efektu, izceļot līgavas raksturu. Ar matu sakārtojumu var vizuāli paslēpt apaļos sejas vaibstus, pastiept seju vai atkal padarīt to mīlīgi apaļāku.

Svarīgs iemesls kāzu frizūras mēģinājumam ir pārliecināties par pareiza kāzu friziera izvēli, par viņa prasmēm un iemaņām, un spēju „savaldīt” līgavas matus. Protams, arvien lielāka nozīme kļūst psiholoģiskai saskaņai.

Līgavai jājūtas labi ar izvēlēto frizieri, lai kāzu rītā ir uzticēšanās cilvēkam, kas ir blakām un kas rada un izceļ viņas skaistumu. Ja nu tomēr līgaviņa jūt, ka kaut kas nav tā, kā viņa vēlas, tas noteikti jāizrunā. Ja arī rezultāts nepatīk un frizieris nesaprotas ar līgavu, tad nav jākautrējas atteikt vai jāmeklē citas alternatīvas.

Kāzu frizūru modes topa pirmajā vietā ir izlaisti vai pusizlaisti mati, kas saveidoti lielās lokās. Arvien vairāk līgavas vēlas izskatīties maksimāli dabīgas, lai mati plīvo vējā un nevienam neienāk prātā, ka līgaviņai ir pieaudzētas matu šķipsnas vai ka mati ir kārtīgi salakoti un ieželejoti. Lai gan gaumes atšķiras.
Pēdējā gada Top otrajā vietā es liktu zemās frizūras, tā sauktās, flamenko style frizūras. Tas var būt gan klasisks matu sakārtojums ar gludu matu šķīrienu priekšpusē un lielo „bumbuli” aizmugurē vai, piemēram, līgavu iecienīts dabīgo loku veidots spurains "bumbulis" uz sānu.
Top trešajā vietā ir frizūras ar pīnēm. Pīnes no sāniem, pīnes aizmugurē, pīņu un citu frizūras elementu miksējumi...
Arvien mazāk populāras kļūst frizūras savāktiem matiem. Sievietes vēlas būt romantiskas un maigas, un izlaistie mati, viņuprāt, visvairāk akcentē līgavas sievišķību.

Ļoti populāri un manis vienmēr ieteikti ir dzīvie ziedi matos, kas akcentē aktuālo romantismu. Tradicionālie ziedi matos ir rozes, kas vairāk piestāvētu klasiskā stila cienītājām. Tad ir frēzijas, orhidejas. Līgaviņas vizuāli kļūst maigākas, ja matos ir alstrumērijas vai lizantes. Citas līgaviņas izvēlas arī kallas. Šeit liela nozīme ir tam, lai puķes kā kāzu frizūras rota ir noteikti saskaņota ar līgavas pušķi.

Arvien aktuālāk līgavām kļūst vēl garāki mati, tāpēc tiek meklētas alternatīvas. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj līgavām sagatavoties laicīgi, pieaudzējot matus, bet tik pat labi arī tieši kāzu dienā var pieaudzēt matu šķipsnas, tādējādi matus padarot gan garākus, gan kuplākus. Ir iespējams izmantot šinjonus matu lielāka apjoma iegūšanai. Iesaku gan šādas frizūras ar kāzu dienā pieliekamiem matiem izmēģināt savlaicīgi.

Tikpat liela nozīme ir plīvuram un citu aksesuāru izvēlei. Mūsdienās ir parādījušās daudzas tradicionālā plīvura alternatīvas. Tā var būt gan diadēma, gan cepurīte, vienkārši stīpiņa, dekoratīvā sprādzīte, pērlītes vai kristāliņi, vai citi ieturētajam stilam atbilstoši aksesuāri.

Ja kleita ir klasiska, tai labāk piestāvēs vienkārša frizūra ar lakoniskiem un neuzkrītošiem aksesuāriem un/vai plīvuru. Romantiskā stilā ieturēts līgavas koptēls dos iespēju matos likt lielāka izmēra ziedus, savukārt avangarda piekritējas savos matos var realizēt pašas neprātīgākās idejas. Viss atkarīgs no līgavas vēlmēm un iespējām.

Lai līgavai kāzu dienas rīts ir patīkams un bez satraukumiem, ir nozīme parūpēties, lai blakām ir frizūras meistars, kuram līgava uzticas un ar kuru labi saprotas. Pateicoties ilggadējai pieredzei, man ir bijusi fantastiska iespēja sastapt un iepazīt dažādas līgavas, par katru no kurām palikusi kāda spilgta atmiņa. Katrai no viņām tika izveidots tik īpašs matu sakārtojums, cik īpašas ir viņas pašas. Atsauksmes no līgavām lasiet internetā un pavisam drīz būs iespēja viesoties arī jaunizveidotajā mājas lapā www.kazufrizuras.lv. Pieraksts pa tālr. 26476010 vai e-pastu: [email protected]. Ļoti priecāšos būt par daļu no Jūsu īpašās dienas!
Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *

Laura
Ļoti jauks un patīkams cilvēks! Ja es nebūtu jau apprecējusies, noteikti uzticetu savus matiņus Ilonas rokām un fantāzijai ;)