Sākums > Kāzu Raksti

Kāzu Fotogrāfēšana - Zelta Vidusceļš?

Senos laikos, kad vēl nebija izgudroti digitālie fotoaparāti, kāzas fotografēja - fotogrāfs, mūsdienās - kāzas var fotografēt ikviens, kuram ir digitālā fotokamera. Kas no tā visa sanāk, mēs bieži varam redzēt aplūkojot bildes sociālajos tīklos - jaunajam pārim priekšā ciemiņu muguras, cilvēkiem sarkanās acis, nogrieztas detaļas, šķībi horizonti utt. Otra galējība - paņemt fotogrāfu, kurš sabildē visu profesionāli, bet Jūs izmetat par kāzu fotografēšanu vairākus simtus Ls un saņemt pretī n tos tūkstošus fotogrāfiju bez īpaša satura un vērtības. Kas būtu tas zelta vidusceļš? Padalīšos ar savu pieredzi kāzu fotografēšanā.

KAD SĀKT?

Šis jautājums vairāk interesēs fotogrāfus, bet domāju, ka arī potenciālajiem jaunajiem pāriem, šī informācija var noderēt, izvēloties kāzu fotogrāfu. Es savas pirmās kāzas nofotografēju tajā brīdī, kad biju foto lauciņā darbojusies 1 gadu, bija pieredze cilvēku un pasākumu fotografēšanā un man bija nopirkta mana pirmā digitālā spoguļkamera un uzliekamā zibspuldze. Iesaku savas pirmās kāzas fotografēt tikai pazīstamiem cilvēkiem, un neprasīt par to samaksu. Nav slikti, pirms patstāvīgi nofotografēt kāzas, asistēt kādam fotogrāfam kāzās, bet, ja nav tādas iespējas, var ļoti labi trenēties
fotografējot jebkādus saviesīgus pasākumus- savas ģimenes svinības, jubilejas,izlaidumus utt.

JA IZVĒLAMIES AMATIERI?

Ja gribam ietaupīt , varam kāzu fotografēšanu uzticēt amatierim, bet nekādā gadījumā tomēr nevajadzētu šo svarīgo dzīves brīdi palūgt nofotografēt kādam kāzu viesim, kuram ir digitālais fotoaparāts. Ne visi, kam ir fotoaparāti , MĀK fotografēt. Kādi ir plusi un mīnusi jaunajam pārim izvēloties amatieri? Plusi- mazi (vai nekādi ) izdevumi, liela centība no jaunā amatiera puses, mīnusi- iespējams visi svarīgākie momenti netiks nobildēti, bildes būs daudz, bet tās var nebūt kvalitatīvas ( neasas, neizdevies kadrējums, pārāk tumšas, pārāk gaišas). Ieteikums - noteikti jautājiet par pieredzi pasākumu (cilvēku) fotografēšanā, palūdziet apskatīt fotogrāfijas, esiet pārliecināti par to, vai cilvēka rīcībā Jūsu kāzu fotografēšanā būs vismaz amatier klases spoguļkamera, kvalitatīvi, tā saucamie "gaišie" objektīvi, ārējā zibspuldze, un iemaņas datorapstrādē. Lai pārliecinātos par to visu, Jūs varat sarunāt nelielu pirmskāzu fotosesiju, kuras laikā arī varēsiet pārliecināties, vai konkrētais amatieris,varēs Jums sabildēt kāzas.

KĀZU FOTOGRĀFA IZVĒLE?

Ja tomēr esat izlēmuši uzticēt savas kāzas nobiedēt profesionālam fotogrāfam...Vispirms vajadzētu izdomāt to, vai Jūs vēlaties fotogrāfu uz visu kāzu laiku, vai līdz mičošanai, vai līdz pirmajam valsim, vai tikai reģistrācijas brīdi.

Parasti jau gribās visu, bet vai vajag? Mana pieredze ir pierādījusi, ka interesantākās un atraktīvākās fotogrāfijas kāzas ir līdz pirmajam valsim.Līdz mičošanai ir vairākus stundas, kad kāzinieki ēd, dzer, dejo, spēlē spēles. Fotogrāfs tikai var traucēt, jo cilvēki grib brīvi justies.

IR VAIRĀKI VEIDI KĀ IZVĒLĒTIES FOTOGRĀFU, MANI IETEIKUMI IR
SEKOJOŠI :

1) Noteikti apskatiet fotogrāfa bildes ( vai fotogrāfam ir radoša pieeja, vai bildes ir kvalitatīvas, vai māk tās retušēt, vai veido no fotogrāfijām video klipusu.c.). Ja ir iespēja, varat tikties personīgi ar fotogrāfu, tas Jums dos lielāku pārliecību. Palūdziet parādīt dažas bildes izdrukātā veidā.

2) Noskaidrojiet ar kādu tehniku fotogrāfs strādā ( vai fotogrāfam ir vismaz pusprofesionāla spoguļkalmera un tā saucamie "gaišie" objektīvi (objektīvi, kas ļaus fotografēt apgrūtinošos gaismas apstākļos un ārējās zibspuldzes. );

3) Jautājiet, kas ietilpst cenā, neuzķeraties uz pārāk lētiem piedāvājumiem, jo iespējams cenā nav iekļauta pēcapstrāde utt. Noskaidrojiet , cik bildes tiks apstrādātas, vai būs izdruka, vai tiks izveidots kāzu foto video, cik disku kopijās tiks ierakstītas bildes utt. Noskaidrojiet kādi ir transporta izdevumi, un kur paliks fotogrāfs, gadījumā, ja viņam nav savs transports. Kur paliks pa nakti, ja paredzēts fotografēt līdz mičošanai? Cenas šobrīd Latvijā ir svārstīgas. Lētākā cena šobrīd - 70- 90 Ls par kāzām līdz mičošanai, vidējā cena ir ap 200 - 300 Ls . Jo kāzas ir lielākas pēc cilvēku skaita, jo vairāk būs aktivitāšu un vairāk fotogrāfam būs jābildē un jāapstrādā bildes. Tas arī paskaidro, kāpēc lielās kāzās fotogrāfs var prasīt vairāk naudas. Ja dārgāk
par 300 Ls , tad cenā noteikti ir paredzētas ekstras ( pirmskāzu fotosesija, fotografēšanās studijā, albūmi, asistents, projektora ņemšana, lai rādītu bildes pie kāzu galda utt.) . Rudenī un ziemā var kaulēties par zemākām cenām.Vasarā kāzu fotogrāfs jāsarunā laicīgi.

4) Atsauksmes, pieredze, fotogrāfa mājas lapa ;

5) Cik ilgā laikā tiks iesniegtas bildes? Atceraties, ka bilžu pēcapstrāde parasti aizņem vismaz 2 dienas;

6) Noskaidrojiet vai fotogrāfs paturēs tiesības fotogrāfijas izmantot pašreklāmas nolūkos (izstādēs, publicitātei utt.).

LAI SAŅEMTU PĒC IESPĒJAS LABĀKU REZULTĀTU:

1) Dariet zināmu kāzu aptuveno scenāriju;

2) Pārrunājiet iespējamās fotografēšanās vietas ar fotogrāfu, konsultējieties pirms kāzām, kur labāk to izdarīt, paredziet kāzu laikā atraktīvu vietu apmeklējumus (interesanti, parki, pļavas, pilis, ūdenstilpnes u.c.) ;

3) Noskaidrojiet precīzi , ko Jūs saņemsiet par norunāto cenu , ja vēlaties - noslēdziet rakstisku vienošanos;

4) Paredziet, ko darīsiet lietus gadījumā;

5) Izpildiet pareizi visus iepriekšējā topikā aprakstītos punktus.

MINIMĀLĀ PROGRAMMA

Minimālā programma - reģistrācijas brīdis un neliela fotosesija pēc tam. Te vajadzētu uzticēties profesionālim, sevišķi, ja laulības notiek baznīcā, kur ir ļoti specifiskas ( vai arī gandrīz nav ) gaismas, kas nozīmē to, ka fotogrāfam noteikti ir jābūt uzliekamai,jaudīgai zibspuldzei.

Ja fotogrāfs tiek paņemts "minimālajai programmai ,noteikti paredziet laiku nelielai fotosesijai pēc reģistrācijas, parasti to var organizēt baznīcas apkārtnē. Ir tradīcija, kašajā laikā viesi dzer šampanieti un ēd pīrādziņus, tāpēc tas ir ērts laiks, lai organizētu nelielu fotosesiju jaunajam pārim un viesiem . Vajag paredzēt šim pasākumam apmēram 1 stundu. Šis ir arī visērtākais brīdis uztaisīt kopbildi, jo visi viesi ir kopā.

Ar to "minimālā foto programma" var beigties un fotogrāfs var doties mājās apstrādātbildes. Parasti šāda programma izmaksā no 30- 50 Ls . Cena varētu būt atkarīga no kāzu viesu skaita, jo lielāks kāzu viesu skaits, jo lielāku summu Jums var paprasīt. Cenu var ietekmēt arī laulības ceremonijas garums- "zagsos"tā mēdz būt 30 minūtes, bet piemēram pareizticīgo baznīcās pat līdz 2 st. Noteikti informējiet fotogrāfu par to, kur notiks laulības, jo fotogrāfam ir svarīgi zināt par to, kādās telpās būs jāfotografē.

Ieteikums - sarunājiet, lai viesi laulības reģistrācijas brīdī paši nefotografē, jo tas traucē un pilnībā var izbojāt fotogrāfa bildes. Ja naudas maciņš ir "mazs", tad tālāko pasākuma fotografēšanu varat uzticēt kādam savam paziņam, kuram ir spoguļkamera un ( vēlams ) kaut neliela pieredze fotografēšanā. Drošības pēc, sarunājiet 2 draugus, ja nu vienam beidzas atmiņas karte vai izlādējās akumulators. Rezultāts protams nav garantēts, bet tā ir Jūsu izvēle.

PROGRAMMA "LĪDZ PIRMAJAM VALSIM" ( AR VAI BEZ LĪGAVAS
IZPIRKŠANU )

No pieredzes- "visefektīvākā "programma. Fotogrāfs fotografē līdz pirmajam valsim no līgavas izpirkšanas brīža ( vai no laulības reģistrācijas ). Tās būs kopumā kādas 8 stundas. Ar dažādu objektu apmeklēšanu ( muzeji, kapi, tilti, utt.) . Ja izvēlas šo programmu , var droši paredzēt pāris stundas jaunā pāra fotosesijai kādā gleznainā vietā ( parkā, pie jūras, pie pilīm, ziedu pļavās utt.) . Paredziet fotogrāfam vietu transportā, kurš brauc līdzi jaunajam pārim
(ja fotogrāfs ir bez transporta) .

1 DIENAS PROGRAMMA ( VISAS KĀZAS LĪDZ TORTEI).

Fotogrāfs fotografē visas kāzas , līdz mičošanai un tortes ēšanai ( parasti ap plkst. 1.00 naktī ). Svarīgi atcerēties, ka fotogrāfs ir jāpabaro, jānodrošina naktsmītne ( ja nepieciešams). Lai viesiem būtu interesantāk, var organizēt "foto stūri ", īpašu vietu svinību vietā, kur organizēt fotosesijas. Ir jauki, ja fotogrāfs ( vai organizatori ) paņem līdzi portatīvo datoru , projektoru , un kāzu viesi var skatīties pa dienu sabildētās fotogrāfijas. To var arī darīt nākamājā dienā, brokastu laikā.

2 DIENU PROGRAMMA.

Fotografēta tiek arī 2. diena ( bet vai vajag? ). Daudz jāmaksā, vai ir vērts?


Gundega Deģe www.sundewart.com

Tu atradīsi plašu kāzu foto pakalpojumu sniedzēju klāstu sadaļā:
Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *