Sākums > Kāzu Raksti

Kāzu filma, kuru nav kauns rādīt draugiem

Kāzu video ir tikpat svarīgs materiāls kā fotogrāfijas, kas palīdz atsvaidzināt atmiņu par spilgtākajiem kāzu notikumiem. Kvalitatīvu kāzu video būs interesantāk skatīties arī draugu lokā, neuztraucoties par to, ka kāds moments ir uzfilmēts nevietā vai apraujas pusvārdā.

Kuru izvēlēties?


Fotogrāfu un filmētāju piedāvājums šodien ir visai plašs. Kā izvēlēties „pareizo filmētāju”? Diemžēl viennozīmīgu atbildi uz šo jautājumu nav iespējams rast- tā vienmēr ir zināmā mērā laimes spēle. Tiesa gan, ir lietas, kuras der zināt, izvēloties attiecīgā amata pratēju.

Pirmkārt, neskopojieties ar naudu! Kāzas labākajā gadījumā ir tikai vienreiz mūžā, tādēļ noteikti nevajadzētu mēģināt ietaupīt dažus desmitus latu uz kāzu filmas rēķina. Katrs meistars sev uzstāda savu cenu atkarībā no prasmes un iespējām, taču der rēķināties ar summu, kas lielāka par 150Ls par vienu dienu. Vislabāk vispirms piezvanīt vairākiem filmēšanas pakalpojumu sniedzējiem un veikt cenu aptauju.

Ja rodas šaubas par operatora darba kvalitātes un cenas attiecību, prasiet, lai parāda kādu no iepriekšējiem darbiem. Katram sevi cienošam meistaram noteikti ir saglabājusies kāda filma kā paraugs.

Pirms kāzām ir vēlams izstāstīt operatoram kāzu dienas scenāriju, precīzi vienoties par datumu un niansēm, lai vēlāk nerastos pārpratumi. Ja kāzas ir paredzētas ar daudzām aktivitātēm, par kurām Jaunais pāris nav informēts, lūdziet vedējus iesaistīties pārrunās.

Video apstrāde


Kad kāzas ir veiksmīgi nosvinētas un video ir uzfilmēts, der padomāt, ko Jūs ar šo materiālu vēlaties iesākt.
Visbiežāk video meistari piedāvā sekojošus variantus:
Video ierakstus parasti piedāvā DVD formātā. Bieži vien iespējams sarunāt arī safilmēto materiālu MiniDV kasetēs. Retāk pieprasīts ir ieraksts VHS kasetēs. Atsevišķos gadījumos video meistari piedāvā arī DVD diska vizuālo noformējumu ar kādu no kāzu fotogrāfijām un tekstu, lai vēlāk materiālu būtu viegli atrast mājas video arhīvā.

Kāpēc neuzticēt filmēšanu kādam no kāzu viesiem?


Atbilde pavisam vienkārša. Ja Jūs uzticēsiet filmēšanu kādam no kāzu viesiem ar savu līdzpaņemto mājas videokameru, rēķinieties ar nekvalitatīvu rezultātu. Pirmkārt, šis cilvēks ir atnācis uz svinībām- ar visām no tā izrietošajām sekām. Filma būs nekvalitatīva, jo, piemēram, nepiemērotākajā brīdī beidzās kasete, izlādējās kameras akumulators, vai filmētājs vienkārši aizgāja uzpīpēt. Liela iespējamība, ka šis viesis uzfilmēs tikai tos momentus, kas viņam pašam liekas svarīgi.

Video ieraksta kvalitāte arīdzan būs apšaubāma, jo, lai arī cik dārga amatieru videokamera tiktu izmantota, nekāda elektronika nepasargās, piemēram, no roku trīcēšanas, neprasmīga kadrējuma vai „pārāk tumšas bildes”. Turpretī, pieredzējis operators kāzās vienmēr strādā ar profesionālu tehniku, pārzina visas filmēšanas nianses un kameras iestatījumus, lai galarezultāts būtu pēc iespējas tuvāks pilnībai.Tu atradīsi plašu kāzu video pakalpojumu klāstu sadaļā:
Rakstu izveidoja kāzu operators ar pieredzi kopš 2004. gada.
Kontaktinformācija: 26330175- Jānis Ekmanis.
Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *