Sākums > Kāzu Raksti

Karīnas Lazdānes stāsts par kāzu rotu darināšanu

Kāzu diena – visskaistākie mīlestības svētki. Šī diena paceļ kādu gabaliņu virs zemes un ļauj uz visu nolūkoties no augšas, kur nav ne rūpju, ne aizspriedumu...Ir tikai mīlestība.

Bet katrs, kas piedzīvojis šo burvīgo mirkli zina, ka, lai viss notiktu nevainojami, ir jāpieliek daudz pūļu. Nezinu kā ir līgavaiņiem, bet es ,kā sieviete, varu apgalvot, gatavošanās process līgavai ir gana stresains. Visas mēs sapņojam par kāzām un iztēlojamies kādai jābūt kleitai. Tad nu lūk, izrādās atrast savu sapņu kleitu nemaz nav tik vienkārši! Un pat tad, kad princeses cienīga kleita tomēr ir atrasta, vēl jādomā par aksesuāriem. Un te jau talkā nāku es!

2009. gada 15.septembrī apritēs 2 gadi, kopš mēs ar mīļoto sākām vīt kopīgu ligzdiņu. Atmiņas vēl pavisam svaigas, tāpēc ļoti labi atceros, cik grūti piemeklēt kāzu rotas. Prasības bija lielas: visskaistākās; lai sader ar kleitu; tādas, kā nevienai un vēl tas viss par pieņemamu cenu. Žēl, ka toreiz es netaisīju rotas pati...

Rotas gatavoju no 2008. gada novembra. Ideja radās pati no sevis, kad bija laiks domāt par dāvanām mīļajiem (mīļajām). Pēc pāris mēnešiem dažādu auskariņu un kreļļu bija sakrājies tik daudz, ka nu bij jādalās. Saņemties uz savu meistardarbu atrādīšanu sabiedrībai nebija viegli, tomēr es to izdarīju un drīz vien saņēmu daudz jauku vārdu un komplimentu. Tas iedvesmoja uz jauniem darbiem! Tā rotiņas, ar pasta starpniecību, sāka ceļot pa visu Latviju. Doma par kāzu rotu gatavošanu visu laiku eksistēja, tikai tā bija apslēpta kaut kur dziļi, jo neticēju, ka to spēšu. Tā apslāpēju sevī šo ideju līdz šovasar saņemu palīgā saucienu no kādas līgaviņas. Tas bija izaicinājums! Ja ne tagad, tad kad, nodomāju es un piekritu. Izpētīju 100 un vienu līgavas fotogrāfiju, izjautāju savu līgaviņu par kleitu, vēlmēm un iespējām. Pēc divam nedēļam rota bija gatava. Pa vidu ar līgavu satikāmies, lai apsriestu dažus jautājumus – rotas garumu, aizdares tipu un vēl dažus sīkumus. Beigās visi bija laimīgi! Es, jo beidzot īstenoju savu sapni un līgava, jo dabūja savu sapņu rotu. Kad ,pēc kāzām, aplūkoju atsūtītās bildes, biju ļoti gandarītaJ

Kamēr viss „baltais” nebija nolikts kaut kur maliņā, uztaisīju vēl vairākas kāzu rotiņas – auskarus, aproces un krellītes. Pilnīgs fantāzijas lidojums! Ilgi gan tās rotiņas pie manis neuzkavējās.

Kāzu rotai piemīt kāda burvestība, kas pilveido kopējo tēlu un liek sajusties kā princesei. Darinot rotas, es vienmēr domāju tikai pozitīvās domas, jo tikai tā darbs iet uz priekšu. Jo īpaši - kāzu rotas. Atmiņas par savu kāzu dienu es ielieku katrā pērlītē, jo ticu, ka tādējādi „uzlādēju” rotu ar pozitīvām emocijām.

Nākošgad plānoju labak sagatavoties „kāzu laikam”, lai līgaviņam būtu no ka izvēlēties!

Rokām darinātām rotām ir vairākas priekšrocības:

Var nākt ar savām idejām, bildēm priekšlikumiem;
Var izvēlēties, kur novirzīt lielakos līdzekļus – materiāliem vai izpildījumam;
Šāda rota, visdrīzāk, būs unikāla, jo es cenšos nekad netaisīt divas vienādas rotas;


Pasūtot kāzu rotu pie manis, jārēķinās, ka izgatavošana aizņems apmēram vienu nedēļu. Pats taisīšanas process parasti ir pāris dienas (gadās arī, ka naktis), jo kamēr darbiņs nav gatavs, nespēju nolikt to malā. Taču materiālu sagādāšana reizēm var aizņemt 3-5 dienas, ja materiāli ir jāpasūta.


[email protected]
mob. - 28606658
- Karīna Lazdāne -
Pievienot komentāru:* obligāti jāaizpilda
Vārds: * E-Pasts:
Komentārs: *
Ja nevar izlasīt, spied te
Pārbaudes Teksts: *

Lita
Ļoti skaistas rotas...tās uzrunā!
Lai veicas :)

Santa
Trūkst vārdu,lai aprakstītu cik skaisti...!!!